Przedszkolaki wybiegają z lini startu

Wstęp

IX BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

IX BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

101 lat mięło od dnia, w którym Polska odzyskała Niepodległość…aby uczcić to, jakże ważne dla każdego Polaka wydarzenie, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Smętowie Granicznym wraz z Urzędem Gminy Smętowo Graniczne, SKF LZS Pogonią Smętowo, Pomorskim Zrzeszeniem LZS w Gdańsku, jak co roku zorganizowali Bieg Niepodległości.

Już po raz dziewiąty uczniowie ze szkół naszej Gminy, ze Szkoły Podstawowej z Kulic i Mirotek oraz osoby dorosłe zebrali się na stadionie sportowym by wziąć udział w zawodach. Uroczystości rozpoczął przemarsz uczniów ulicami Smętowa w biało-czerwonym korowodzie spod Szkoły Podstawowej na stadion, gdzie zostali powitani przez Dyrektora GOKSiR Bartłomieja Kozłowskiego. Wśród zaproszonych gości byli Zastępca Wójta Gminy Smętowo Graniczne  Jerzy Scharmach, Przewodnicząca Rady Gminy Smętowo Barbara Szczygieł, Przewodniczący Rady Wojewódzkiej LZS Piotr Klecha, Kierownik Centrum Usług Wspólnych Katarzyna Plit-Muszyńska, Dyrektorzy Szkół: Jolanta Kaszubowska, Dorota Maszner, Katarzyna Żabicka – Omelianowicz.

Najliczniejszą grupa, która jako pierwsza wystartowała w IX Biegu Niepodległości były Przedszkolaki. Następnie uczestnicy rywalizowali ze sobą w poszczególnych kategoriach wiekowych. W międzyczasie odbył się również bieg Nauczycieli – wzbudził on wiele emocji wśród uczniów, którzy z zapałem kibicowali swoim wychowawcom. O godzinie 11.11 nastąpiła przerwa w zawodach i wszyscy zgromadzeni w ramach ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu”  odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. Była to bardzo podniosła chwila, oddanie hołdu wszystkim walczącym o wolną Polskę. Następnie odbyła się druga część zawodów, a w niej biegi młodzieży i bieg w kat. OPEN. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, a zwycięzcy puchary oraz nagrody rzeczowe. W trakcie biegów odbywały się również losowania nagród wśród wszystkich startujących. Organizatorzy przygotowali dla wszystkich ciepły posiłek.

W zawodach wzięło udział ok 300 uczestników. Przedsięwzięcie nie odbyłoby się gdyby nie pomoc sponsorów wśród , których byli Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Smętowie Granicznym, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Pomorskie Zrzeszenie LZS w Gdańsku, SKF LZS Pogoń Smętowo, BS Starogard Gdański, firma Energa oraz SONPOL.

 

WYNIKI BIEGÓW
Kategoria: klasy I-II – Dziewczęta
I – Sabina Czarnotta
II – Natalia Góral
III – Emilia Czarnecka

Kategoria: klasy I-II – Chłopcy
I – Wiktor Kochmański
II – Norbert Małolepszy
III – Antoni Kukowski

Kategoria: klasy III-IV – Dziewczęta
I – Michalina Sonnenfeld
II – Izabela Krzyżanowska
III Laura Szwedowska

Kategoria: klasy III-IV – Chłopcy
I – Michał Sonnenfeld
II – Damian Koślicki
III – Szymon Orłowski

Kategoria: klasy V-VI – Dziewczęta
I – Hanna Delewska
II – Dominika Piotrowicz
III – Julia Adamczyk

Kategoria: klasy V-VI – Chłopcy
I – Szymon Michna
II – Jan Delewski
III – Miłosz Loryński

Kategoria: klasy VII-VIII – Dziewczęta
I – Dominika Kozłowska
II – Jagoda Choińska
III – Zofia Kwiatkowska

Kategoria: klasy VII-VIII – Chłopcy
I – Oskar Niemczyk
II – Konrad Choiński
III – Bartosz Szulc

Kategoria OPEN – Kobiety
Monika Apostołowicz

Kategoria OPEN – Mężczyźni
I – Michał Derdowski
II – Bartłomiej Kozłowski
III – Patryk Baran

Zapraszamy do galerii