VIII Bieg Niepodległości 9.11.2018

Dnia 9 listopada 2018 roku w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Smętowie Gr. po raz 8 odbył się Bieg Niepodległości. Wzięło w nim udział około 300 uczestników m.in ze szkół z terenu Gminy Smętowo oraz ze Skórcza. Bieg miał na celu uczczenie, jakże ważnej dla każdego Polaka, rocznicy 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczniowie w biało-czerwonym korowodzie z flagami przemaszerowali ulicami Smętowa spod Szkoły Podstawowej na stadion, gdzie powitał ich Pan Dyrektor GOKSiR Bartłomiej Kozłowski oraz Pani Wójt Gminy Anita Galant. Następnie rozpoczęły się zawody. Uczestnicy rywalizowali ze sobą w poszczególnych kategoriach wiekowych. Jako pierwsze wystartowały Przedszkolaki- była to bardzo liczna grupa, która z uśmiechem na twarzy przebiegła wyznaczony dystans. Duże emocje wzbudził bieg Nauczycieli, których z entuzjazmem dopingowali uczniowie. O godzinie 11.11 w ramach akcji zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Rekord dla Niepodległej” wszyscy zebrani na stadionie odśpiewali 4 wrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Była to niezwykle doniosła chwila, kilkaset osób przedszkolaki, dzieci, młodzież, dorośli w hołdzie- wszystkim, którym zawdzięczamy wolność, którzy oddali życie by nasz kraj po 123 latach powrócił na mapy- odśpiewali hymn. Następnie odbyła się druga część zawodów, a w niej biegi młodzieży i bieg w kat. OPEN. Dla każdego zawodnika przygotowana była ciepła herbata oraz ciepła zupa. Ponadto wszyscy, biorący udział w biegach otrzymali pamiątkowe medale. Na zakończenie wręczone zostały nagrody zwycięzcom. Organizatorami Biegu Niepodległości był Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Smętowie Gr., Urząd Gminy w Smętowie Gr. SKF LZS Pogoń Smętowo, PZ LZS w Gdańsku oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

PRZEDSZKOLE: I. Marcelina Żugaj, grupa „Pszczółki”

Kategoria: I-II SP Dz.

1. Michalina Sonnenfeld, Smętowo Gr.
  2. Lena Koślicka, Smętowo Gr.
  3. Amelia Chabowska, Smętowo Gr.

Kategoria: I-II SP Ch.

1. Damian Koślicki, Smętowo Gr.
  2. Szymon Orłowski, Smętowo Gr.
  3. Michał Sonnenfeld, Smętowo Gr.

Kategoria: III — IV SP Dz.

1. Krystyna Popów, Smętowo Gr.
  2. Marcelina Jankowska, Smętowo Gr.
  3. Oliwia Zawadzińska, Smętowo Gr.,

Kategoria: III — IV SP Ch.

1. Kacper Weiss, Smętowo Gr.
  2. Wiktor Piekarczyk, Srnętowo Gr.
  3. Witold Ziemer, Smętowo Gr.

Kategoria: V – VI SP Dz.

1. Dominika Kozłowska, Smętowo Gr.
  2. Dominika Piotrowicz, Kamionka
  3. Zofia Kwiatkowska, Kopytkowo

Kategoria: V – VI SP Ch.

1. Oskar Iwaniszewski, Smętowo Gr.
  2. Mateusz Smukała, Smętowo Gr.
  3. Kacper Flisikowski, Kopytkowo

Kategoria: VII — Gimn. Dz.

1. Weronika Netka, Smętowo Gr.
  2. Oliwia Kozłowska, Smętowo Gr.
  3. Weronika Gębarowska, Smętowo Gr.

Kategoria: VII — Gimn. Ch.

1. Jakub Kozłowski, Smętowo Gr.
  2. Dżastin Laskowski, Smętowo Gr.
  3. Bartosz Apostołowicz, ZS 4 Malbork

Kategoria: OPEN K