zawodnicy na lini startu

XXV Wojewódzkie Biegi Przełajowe „Szlakami Jana z Jani

Inaczej wyobrażaliśmy sobie obchody XXV Jubileuszowych Biegów Przełajowych „Szlakami Jana z Jani” … nasze plany zweryfikowała pandemia koronawirusa i obostrzenia z nią związane. W tym roku nic nie jest takie samo, w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie uczestników pierwszy raz w historii tych zawodów zrezygnowaliśmy z biegów dzieci i młodzieży – odbędą się one w innym terminie, gdy sytuacja w kraju na to pozwoli. Zgodnie z wytycznymi Sanepidu i Ministerstwa Zdrowia na terenie boiska rozstawione zostały płyny do dezynfekcji rąk, a uczestnicy zobowiązani byli do zakrywania ust i nosa, zachowania dystansu oraz podpisania oświadczenia o stanie zdrowia. 17 października w Kościelnej Jani Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji Bartłomiej Kozłowski wraz z Ryszardem Różyckim dokonali uroczystego otwarcia imprezy, a także powitali Jana Trofimowicza z Pomorskiego Zrzeszenia LZS, Franciszka Kaszubowskiego – prezesa SKF LZS Pogoń Smętowo, przedstawicieli Rady Gminy Smętowo oraz zawodników. Następnie pod pomnikiem I Wojewody Pomorskiego Jana z Jani zostały złożone kwiaty.O godzinie 11:30 rozpoczął się bieg główny na dystansie 5,5 km, w którym wystartowało około 150 zawodników – w tej nowej „koronawirusowej” rzeczywistości nie mogli im towarzyszyć kibice, rodziny. Bieg ten wchodził w skład III Biegowego Grand Prix Kociewia. Pierwszy na metę w kategorii Open wbiegł Mateusz Niemczyk, za nim był Grzegorz Kujawski, jako trzeci dobiegł Michał Derdowski. Po biegu nastąpiło wręczenie nagród i statuetek w biegu głównym oraz 7 kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn. Każdy uczestnik biegu otrzymał pamiątkowy medal. Ponadto organizatorzy wyróżnili najlepszą biegaczkę z Gminy Smętowo Gr. – Dominikę Kozłowską oraz najlepszego biegacza – Szymona Miklasiewicza.Organizatorami XXV Wojewódzkich Biegów Przełajowych „Szlakami Jana z Jani” byli Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Smętowie Granicznym, Gmina Smętowo Graniczne, Pogoń Smętowo, Pomorskie Zrzeszenie LZS, Otwiera odnośnik zewnętrzny w nowym oknie Powiat starogardzki. Zadanie było współfinansowane ze środków otrzymanych ze Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim.Dziękujemy organizatorom, zawodnikom i wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania biegów. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się w lepszej rzeczywistości.