70 lat SKF LZS Pogoń Smętowo

70 lat minęło… Miniony weekend zapisał się w historii smętowskiej piłki nożnej, ponieważ 9 czerwca SKF LZS Pogoń Smętowo obchodziło swój jubileusz 70-lecia istnienia Klubu. Wydarzenie to połączyło ze sobą pokolenia piłkarzy z smętowskiej Pogoni, miłośników i kibiców Klubu, działaczy, którzy przyczynili się do rozwoju i popularyzacji piłki nożnej w naszej gminie. Organizatorami imprezy byli SKF LZS Pogoń Smętowo, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Smętowie Gr., Pomorski Związek Piłki Nożnej, Gmina Smętowo Graniczne, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego. Od samego rana na stadionie przy Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Smętowie Granicznym rozgrywane były Turnieje Piłkarskie w różnych kategoriach wiekowych roczniki 2009/10, 2007/08. Piłkarze rocznika 2009/10 rozegrali turniej ligowy z KP Starogard, AP Pelplin, Pogoń Smętowo, Orzeł Subkowy. Każdy uczestnik turnieju otrzymał pamiątkowy medal a zwycięska drużyna puchar, następnie wszyscy udali się na poczęstunek. O godzinie 15:00 nastąpiło oficjalne otwarcie imprezy, przybyłych gości wśród których byli Wójt Gminy Smętowo Graniczne Anita Galant, Dyrektor Oddziału PZPN Malbork Adam Manuszewski, reprezentujący posła Jana Kiliana Jerzy Mykowski, przedstawiciele Starostwa Radni Powiatowi Jurand i Lech Kolaska, wiceprezydent Starogardu Maciej Kalinowski, Przewodnicząca Rady Gminy Smętowo Graniczne Beata Piontek, radni Gminy Smętowo Graniczne, ks. Leszek Kozłowski i wielu innych, przywitał Prezes SKF LZS Pogoń Smętowo Franciszek Kaszubowski oraz Dyrektor GOKSiR Bartłomiej Kozłowski. Następnie na ręce Prezesa wręczone zostały gratulacje i podziękowania z okazji obchodów Jubileuszu. W międzyczasie odbył się również mecz najmłodszych zawodników Pogoni z mamami. Wzbudził on wiele emocji zarówno wśród zawodniczek, jak i kibiców. 0 godzinie 17:00 na murawę stadionu w asyście młodych piłkarzy Pogoni weszli zawodnicy Oldboys Lechii Gdańsk prowadzonej przez Lecha Kulwickiego wśród których byli m.in. Radosław Michalski Prezes ZPN Gdańsk oraz piłkarze Pogoni m.in. kapitan Adam Pater, Wiesław Ufniarz, Dariusz Przywara, Kazimierz Moczyński, Bartłomiej Kozłowski, Sławomir i Piotr Pieńdak. Przyjazna atmosfera i duch walki fair play towarzyszył piłkarzom przez całe spotkanie. Mecz dostarczył licznie przybyłym kibicom moc wrażeń, skończył się wynikiem 3:3 choć pierwsza połowa meczu wcale nie zapowiadała takiego wyniku, Lechia prowadziła 2:0. Jednak zawodnikom Pogoni w drugiej połowie udało się nadrobić straty, bramki strzelili 1 – Adam Pater, 2- Sławomir Pieńdak. Po skończonym meczu organizatorzy zaprosili wszystkich zebranych na jubileuszowy tort. Sponsorami imprezy byli firma Pamal , Netto, Elmot, Iglotex, Lexa, SONPOL, GLOBAL, Arkada, Jan Pałubicki, Jerzy Zieliński, Sołtys Smętowa Gr. Renata Włodarczak, Pomorskie Zrzeszenie LZS Gdańsk, Pomorski Związek Piłki Nożnej Gdańsk.