III Edycja Kociewskiej Kuźni Rozmaitości w Lalkowach – 1 maja 2016 r.

Dnia 1 maja 2016 roku w Lalkowach przy Centrum Kultury Kociewskiej odbyła się trzecia już edycja Kociewskiej Kuźni Rozmaitości.

Imprezę poprzedziła uroczysta msza święta w kościele pw. św. Barbary oraz poświęcenie i nadanie imienia Jana Pawła II placowi przy Kuźni.

Uroczystego otwarcia dokonał Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji Pan Bartłomiej Kozłowski oraz Wójt Gminy Smętowo Graniczne – Pani Anita Galant.

Na scenie zaprezentowali się Zespół Burczybas z Gniewa, dzieci ze świetlicy wiejskiej w Lalkowach oraz z Frący, dzieci z Samorządowego Przedszkola w Smętowie Granicznym, Maria Guzińska i Bartosz Jabłonka z PSP Kamionka oraz panie z KGW Kopytkowo.

Gwiazdą wieczoru był neofolkowy zespół Obierek z Wrocławia.

Organizatorzy przygotowali moc atrakcji – warsztaty garncarskie,strzelanie z łuku, fotobudkę, pokaz ognia a dla najmłodszych zamek dmuchany i trampolinę, zapewnili też poczęstunek – grochówkę i kiełbaski z ogniska.

Teren  Kuźni zamienił się w jarmark z kociewskim jadłem i rękodziełem.