Publiczność na Koncercie

Koncert „Smętowo wspólnie tworzymy to miejsce” oraz zlot ciężarówek 6-7 lipca 2019

W dniach 6-7 lipca 2019 r. w Porcie Kopytkowo odbyła się kolejna edycja koncertu „Smętowo-wspólnie tworzymy to miejsce”. W tym roku impreza miała nieco inny charakter, ponieważ połączona została ze zlotem samochodów ciężarowych. Organizatorami wydarzenia byli Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Smętowie Granicznym., Urząd Gminy Smętowo Graniczne oraz Port Kopytkowo. W sobotę już od godzin porannych miłośnicy motoryzacji mogli wziąć udział w bloku przeznaczonym dla firm branży transportowej, podczas którego odbyły się prezentacje sprzętu oraz ciężarówek. Do Portu Kopytkowo zjechało się kilkadziesiąt pojazdów ciężarowych , które przez 2 dni można było podziwiać, wsiąść do środka i poczuć się, jak kierowca trucka. W godzinach wieczornych, gdy zaszło słońce, uczestnicy mogli zobaczyć pokaz oświetlenia i dźwięku. Kierowcy mogli również spróbować swoich sił w jeździe slalomem ciężarówką Mercedes. Prawdziwą gratką dla widzów były pokazy driftu w wykonaniu kierowców Piter Drift Team. Uczestnicy mogli również udać się do strefy kierowców przygotowanej przez grupy Kierowcy Zawodowi oraz Stowarzyszenie Nim Będzie Za Późno.
Organizatorzy nie zapomnieli również o najmłodszych uczestnikach wydarzenia, dla których przygotowane zostały animacje, dmuchańce gry i zabawy prowadzone przez animatorów.
O 17:00 Wójt Gminy Anita Galant, Dyrektor GOKSiR Bartłomiej Kozłowski oraz Dyrektor Portu Kopytkowo Andrzej Kluczkowski przywitali wszystkich przybyłych oraz dokonali oficjalnego otwarcia imprezy. Następnie głos zabrali posłanka PO Małgorzata Chmiel, wicestarosta starogardzki Patryk Gabriel oraz Radni Powiatowi: Stanisława Kurowska, Lech Kolaska. Tradycyjnie podczas koncertu wręczone zostały nagrody Koryfeusza. W tym roku, z rąk Wójta Gminy Anity Galant, statuetki otrzymali Członek Zarządu Województwa Pomorskiego, Józef Sarnowski, wicestarosta Powiatu starogardzkiego Patryk Gabriel, Dyrektor Radia Głos ks. prałat dr Ireneusz Smagliński, wicedyrektor Radia Głos ks. Zbigniew Gełdon oraz Dyrektor Portu Kopytkowo Andrzej Kluczkowski. Statuetka Koryfeusza jest wyrazem uznania oraz podziękowaniem za współpracę w obszarze kultury i promocji Gminy. Po części oficjalnej na scenie rozpoczęły się występy zaproszonych gwiazd muzyki disco polo: DEJW, 2PLUS2, WEEKEND oraz SKANER. Artyści rozgrzali publiczność i porwali ją do wspólnej zabawy. Fani mogli liczyć na autografy, płytki i zdjęcia ze swoimi idolami. Zwieńczeniem pierwszego dnia imprezy był pokaz laserów. To wizualne show dostarczyło uczestnikom niesamowitych iluzji optycznych.
Drugi dzień zlotu rozpoczął się pokazem ratownictwa przygotowanym przez Państwową Straż Pożarną ze Starogardu oraz pokazem driftu i stuntu motocyklowego. To niedzielne popołudnie umilił nam kabaret Łowcy. B., który zafundował widzom zastrzyk pozytywnego humoru. Skecze w wykonaniu Panów podbiły serca publiczności, rozbawiły do łez, a wybuchom śmiechu nie było końca. Na koniec na scenie wystąpił zespół Blues Station, który w strugach deszczu zagrał covery Dżemu. Następnie ogłoszone zostały wyniki konkursów, gdzie uczestnicy zlotu mogli oddawać głos na ciężarówki w kategorii: King of Sound, King of Interior, King of Lighting. Nagrodzone zostały również dzieci biorące udział w konkursie plastycznym pn. „Port Kopytkowo w moich oczach”.
Koncert to największe wydarzenie sezonu letniego w naszej Gminie. Nie odbyłoby się bez wsparcia sponsorów: Global, Wodna Farma ,SGB Bank Spółdzielczy Smętowo Graniczne, SGB Bank Spółdzielczy Starogard Gdański, Konsorcjum Firm: ISO Konsulting i Eugeniusz Ufniarz – Roboty Ziemne i Elektryczne, BP Polska, Dekpol, GreenWay Polska, Pepsi Cola, Scania, Man, Mercedes-Benz Grupa Wróbel, którym z całego serca dziękujemy. Podziękowania należą się również firmie NETTO, za udostępnienie parkingów.
Impreza odniosła sukces dzięki współpracy Urzędu Gminy Smętowo Graniczne, Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Smętowie Granicznym oraz Poru Kopytkowo.