ZLOT MOTOCYKLOWY „U Czapli” Skórcz- Smętowo 10.08.2019 r.

Weekend 10 – 11 sierpnia w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Smętowie Granicznym upłynął pod znakiem VII Zlotu Motocyklowego „U Czapli”. Tym razem impreza przyjęła nieco inną formę, mianowicie rozpoczęła się w Skórczu, gdzie organizatorzy przygotowali konkursy oraz poczęstunek dla motocyklistów. O godzinie 15:00 parada kilkuset motocykli wyruszyła ze Skórcza do Smętowa, gdzie na stadionie GOKSiRu nastąpiło oficjalne otwarcie zlotu. Przybyłych zlotowiczów i gości przywitali: Starosta Powiatu Starogardzkiego – Kazimierz Chyła, Wójt Gminy Smętowo Graniczne – Anita Galant, Burmistrz Skórcza – Janusz Kosecki, Dyrektor GOKSiR – Bartłomiej Kozłowski oraz Krzysztof „Czapla” Czapiewski. Na scenie organizatorzy wręczyli podziękowania sponsorom i osobom zaangażowanym w przygotowanie zlotu.

Przybyli mogli podziwiać pokaz stuntu w wykonaniu Grzegorza Doeringa z partnerką. Ich umiejętności wzbudziły wielkie zainteresowanie wśród widzów. Ponadto wśród atrakcji znalazły się liczne konkursy z nagrodami prowadzone przez Grupę Motocyklową Moto-Kociewie m.in. rzut oponą w kategorii mężczyzn i kobiet, najwolniejszy przejazd motocyklem, przepychanie beczki przednim kołem motocykla etc. W międzyczasie można było zakupić zlotowe blachy i koszulki. Dla pasjonatów dwóch kółek organizatorzy zagwarantowali ciepły posiłek, a najmłodsi uczestnicy zlotu, mogli wziąć udział w zabawach oraz animacjach. Strażacy OSP Smętowo i Skórcz zapewnili dzieciom szaleństwa w pianie.

Ten dzień w Smętowie to duża dawka mocnej rockowej muzyki. Jako pierwszy na scenie pojawił się solista Sław Grzyb z Nowego. Następnie ponad godzinny występ dał nowski zespół Vermouth. O godzinie 20:00 wystąpiła gwiazda wieczoru – Kobranocka. Zgromadzona licznie publiczność odśpiewała z zespołem takie utwory jak: „Kocham Cię jak Irlandię” czy „I nikomu nie wolno się z tego śmiać”. Po wstępie gwiazdy publikę zabawiał DJ, a 23:00 usłyszeliśmy charakterystyczne rockowe brzmienie AC DC w wykonaniu coverbandu 4 Szmery. Mocno rozbawieni zlotowicze po zakończeniu koncertów udali się na pole namiotowe, na terenie GOKSiRu, by w niedzielę wyruszyć swoimi motocyklami w drogę powrotna do domów.

Organizatorami siódmej edycji zlotu byli: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Smętowie Granicznym, Urząd Gminy Smętowo Graniczne, Urząd Miasta Skórcz, Miejski Ośrodek Kultury w Skórczu, Grupa Motocyklowa Moto-Kociewie oraz Krzysztof Czapiewski. Dziękujemy sponsorom: AS POMARZANKA Skórcz, TELE –SAT Skórcz, M.M KUROWSKI Skórcz, IGLOTEX S.A Skórcz, BRUCHPOL Pączewo, EPT MASTER PALIWA Suchy Dąb, URBUD Smętowo, SON-POL Smętowo, bez których impreza nie odbyłaby się. Wydarzenie zostało współfinansowane ze środków Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim. Do zobaczenia w przyszłym roku – tym razem w Skórczu!