Dnia 10 stycznia 2016 r. w Kościele Parafialnym p.w Ciała i Krwi Pańskiej
w Smętowie Granicznym od godziny 14:00 trwał Koncert Galowy Laureatów IV Konkursu Kolęd i Pastorałek im. ks. Pawła Szynwelskiego. Organizatorami Konkursu jest Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji, Parafia Rzymskokatolicka Ciała i Krwi Pańskiej w Smętowie Gr. oraz Urząd Gminy Smętowo Gr.
Koncert rozpoczął występ najmłodszej laureatki Oliwii Iwaniszewskiej, później po kolei występowali Oskar Iwaniszewski oraz Wiktoria Moczyńska. Po występach małych wokalistów przyszła kolej na Duety kl. I-III: Amelia Łuczak i Agata Netka. W kategorii Duety kl. IV – VI: I miejsce zajęły Aleksandra Młodawska i Weronika Netka z PSP Kopytkowo, które zaśpiewały Śliczna Gwiazda”, II miejsce otrzymali bracia Krzysztof i Bartosz Galikowscy ze Smętowa. W kategorii Zespoły Dziecięce: I miejsce ex aequo zostało przyznane Zespołowi wokalno-tanecznemu „Kamyczek” z Kamionki oraz Zespołowi „Gwiazdeczki” z Kopytkowa, II miejsce otrzymała Schola Parafialna „Muzyczna Arka” ze Smętowa Gr. Chór Złota Jesień ze Smętowa został laureatem kategorii Zespoły os. dorosłe.
Finaliści odebrali nagrody z rąk pani Wójt Anity Galant oraz Dyrektora GOKSiRu Bartłomieja Kozłowskiego. Jak co roku przyznana została Nagroda Publiczności – ufundowana przez Parafię. Nagrodę otrzymał Chór „Złota Jesień”, która została wręczona przez ks. Proboszcza Leszka Kozłowskiego.
W czasie Koncertu można było obejrzeć wystawę prac z ogłoszonego przez GOKSiR Smętowo Gr. Konkursu Plastycznego na „Szopkę Bożonarodzeniową”. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki.
Na zakończenie Laureaci oraz wszyscy zgromadzeni odśpiewali wspólnie kolędy. Koncert pozwolił nam nadal trwać w świątecznej atmosferze, a cały Kościół rozbrzmiewał pięknymi dźwiękami kolęd i pastorałek.